راهنمای خرید دستگاه بخور برای منزل و طریقه صحیح استفاده از آن

دستگاه بخور

راهنمای خرید دستگاه بخور برای منزل و طریقه صحیح استفاده از آن

دستگاه بخور برای افزودن رطوبت به هوای خشک مورد استفاده قرار می گیرد. آنها به کاربران خود برای مقابله با احتقان، خشکی پوست، ناراحتی سینوسی و هر چیزی که در زندگی روزمره ما تاثیر گذار است، مانند الکتریسیته ساکن کمک می کنند. استفاده از دستگاه بخور کاملاً می تواند شرایط معیشتی در یک خانه خشک را تا حد زیادی بهبود بخشد.

نصب دستگاههای بخور

متناسب با نیازتان نوع مناسبی از دستگاههای بخور را انتخاب کنید. انواع بسیار متفاوتی از دستگاه های بخور برای فروش عرضه می شوند، بنابراین یافتن بهترین دستگاه بخور متناسب با جوانب و نیاز شما بسیار حائز اهمیت است.

برخی از متداول ترین انواع دستگاههای بخور عبارتند از:

دستگاه های بخور مرکزی : این دستگاه ها برای رطوبت دهی به کل خانه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها درون سیستم گرمایشی و سرمایشی منزل تعبیه می شوند.

تبخیر کننده ها : این دستگاه ها رطوبت سازها یا بخورهای کوچکتری هستند که از صافی ها و پنکه هایی برای افزودن رطوبت به هوا بهره می جویند. این نوع از دستگاه های بخور بسیار مقرون به صرفه می باشند.

دستگاههای بخور پیشران : این دستگاه ها جریان خنکی از رطوبت را به هوا منتشر می کنند. این خبر خوبی به ویژه برای افرادی است که دارای فرزندانی در منزل هستند. این دستگاه های بخور برای انتشار مه از دیسک های متحرک بسیار سریع استفاده می کنند و برای اتاق های منفرد بهترین کارکرد را نشان می دهند.

دستگاه های بخارساز : این دستگاه ها در مخازن خود به آب گرما داده و قبل از انتشار آن به شکل مه به هوا، آن را خنک می کنند. بخار سازها از نظر اقتصادی مناسب ترین دستگاه های بخور هستند اما جریان مه گرم تری را منتشر می کنند که می تواند موجب سوختگی شود.

دستگاه های بخور فراصوت : این دستگاه ها برای انتشار رطوبت به هوا از لرزش استفاده می کنند. آنها انتخاب مناسبی برای خانه ای با چند فرزند هستند چرا که هر دو قابلیت لرزش مه خنک و گرم را دارند. شما می توانید هر اندازه ای از آن را متناسب با کارایی مدنظرتان و حجم اتاق انتخاب کنید و آگاه باشید که قیمت آنها از نظر اندازه و قابلیت هایشان متنوع است.

دستگاه بخور

کتاب راهنمای دستگاه بخور را بخوانید. دستگاه های بخور در انواع بسیار عرضه می شوند که هر یک دارای مجموعه ای از تنظیمات توصیه شده و دستورالعمل های مراقبتی است. این دستورالعمل ها می توانند با سایر مواردی که شما در اختیار دارید متفاوت باشند بنابراین مهم است، دستورالعمل هایی که مختص دستگاه بخور شماست را با دقت بخوانید.

دستگاه بخور

در صورت نیاز دستگاه بخور را سرهم بندی کنید. به کمک کتاب راهنمای خود قبل از استفاده از دستگاه بخور هر قطعه ای را که به سرهم بندی نیاز دارد، کنار یکدیگر قرار دهید. این کار می تواند شامل اقداماتی نظیر افزودن چرخ ها به بخش متحرک یا تنظیمات شخصی کارکرد (مانند اندازه روزنه مه) باشد.

دستگاه بخور

استفاده از دستگاههای بخور

مخزن آب را خارج کنید. قبل از راه اندازی دستگاه بخور، مخزن آب را در آورده و آن را با آب و صابون ملایم تمیز کنید. این کار هرگونه پسمانده ناشی از فرآیند تولید را می زداید، در نتیجه شما هنگام استفاده از دستگاه آنها را استنشاق نخواهید کرد.

دستگاه بخور

به مخزن آب اضافه کنید. با تمیز شدن مخزن مقداری آب مقطر به آن بیفزایید. برخی از دستگاه های بخور قابلیت استفاده از آب شیر را دارند اما آب مقطر عاری از هرگونه مواد اضافی است که آب شیر حاوی آنهاست. بایستی یک خط نشان دار برای آب در مخزن تعبیه شده باشد. آب را تا این خط نشانه اضافه کنید.

برترین شرکت تولید کننده محصولات سلامتی در دنیا (رزمکس) را بشناسید .

با انجام این مرحله یک صافی باید مستقیماً به آب اضافه شود.

دستگاه بخور

موقعیت دستگاههای بخور

بهتر است دستگاه بخور شما بر روی سطحی برجسته به فاصله حداقل ۱۲ اینچ از دیوار قرار گیرد. نقطه ای مرتفع مانند بالای یک کمد را انتخاب کنید که چیزی در زیر آن نباشد.

دستگاه بخور خود را زیر طاقچه یا نزدیک کاغذ، پرده یا اشیایی که توسط این دستگاه رطوبت جذب می کنند، قرار ندهید.

دستگاه بخور

دستگاه را روشن کرده و همه تنظیمات را مطابقت دهید. دستگاه را به پریز برق متصل کرده و روشن کنید. برخی از دستگاه های بخور ممکن است کلیدها یا دکمه هایی داشته باشند که تنظیمات دستگاه را مطابقت می دهند، بنابراین از این افزارها برای تغییر هر چیزی متناسب با کارکرد شخصی خود استفاده کنید. اگر شما در مورد تنظیمات لازم یا منظور هر دکمه یا کلید سردرگم شده اید به کتاب راهنمای خود مراجعه نمایید.

بعضی از دستگاه های بخور فضای کوچکی دارند که به شما این امکان را می دهند تا چیزهایی مانند ترکیبات معطر یا عود بخور به مه اضافه کنید. در صورت تمایل در این زمان این اقلام را بیفزایید. در ضمن، اگر دستگاه شما به طور واضح نمی گوید که با این اقلام سازگار است، از آنها استفاده نکنید.

درجه توصیه شده برای رطوبت به طور عادی بین ۵۰-۳۰ % می باشد.

هنگام عدم استفاده از دستگاه آن را خاموش نمایید. بهتر است دستگاه بخور در یک اتاق خالی مورد استفاده قرار نگیرد.

دستگاههای بخور را به طور منظم تمیز کنید. آنها بایستی حداقل دو بار در هفته برای کاربری منظم نظافت شود. این کار به جلوگیری از رشد هر گونه باکتری که در دستگاه بخور یا در آب تشکیل می شود و بهبود سلامت شما کمک می کند. برای کاربری با تداوم کمتر، عادات نظافت شما بهتر است بسیار مستمر باشد زیرا باکتری و کپک می توانند بین فواصل طولانی تر میان زمان های استفاده رشد کنند.

آب و صابون ملایم برای نظافت اساسی به خوبی جواب می دهند اما پروکسید هیدروژن و سرکه سفید نیز می توانند باکتری ها را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *